Cinque Terre trip

září 11, 2016 Lenka Bořecká 7 Comments


Tak po dlouhé tvůrčí pauze se opět vracím. Doufám, že příspěvky budou opět pravidelnější. Udělala jsem si takové blogerské prázdniny, ale je tu opět září, tak je třeba se opět dát do práce. :-)

Dnešní článek bude cestovatelský. V  poslední době jsem podnikla pár cest a toto bude článek z té poslední a to sice cesty do Toskánska a na Cinque Terre. Co vám budu vyprávět, byla to nádhera.
Téměř každoročně podnikáme se sestrou a mamkou nějaký poznávací zájezd, protože zkrátka moc nejsme na ležení u moře, teda aspoň já ne. Radši mám akci, chození, památky, umění... Takže jasná volba je poznávačka. Tu letošní jsme podnikly s cestovkou Quality Travel. Radši to uvádím hned, protože se mě na to lidi vždycky ptají. :-D

Protože milujeme Itálii a hodně míst jsme v ní ještě neviděly, tak jsme se rozhodly pro Cinque Terre a Toskánsko. Musím hned ze začátku dodat, že tři dny strávené na tak krásným místech je opravdu málo. To vše mě akorát inspirovalo k myšlence, že sem musím opět zavítat a to na delší dobu. Viděla bych to na takovou okružní jízdu autem a nebo měsíc zůstat na statku v Toskánsku a vypomáhat tam.

Vyjely jsme ve čtvrtek kolem šesté hodiny odpoledne, autobusem. No není to zrovna nejpohodlnější způsob cestování, ale dá se to vydržet. Musíte počítat s tím, že poznávací zájezdy nejsou moc o pohodlí. Po zhruba 14 hodinách jízdy přes Rakousko a Itálii jsme se dostaly do malého přímořského městečka pod Alpami, Levanta. Zde měla začít naše celodenní plavba s návštěvou krásných městeček Cinque Terre. Cinque Terre znamená v překladu do češtiny pět skal, což je poměrně výstižný název. Jsou to městečka plná barevných domečků natěstnaných na sebe na skalách. Dostanete se sem buď lodí nebo vlakem. Tato městečka obklopují strmé útesy a průzračně čisté, modré moře. Dokonce zde volně žijí i delfíni, kteří se sem tam ukáží turistům. No zkrátka malebná a romantická podívaná. Nelze se nezamilovat do takového místa. Nicméně pokud se sem vypravíte, počítejte s tím, že je to poměrně turisticky vyhledávané místo, tudíž si zde moc chvil o samotě neužijete.

Druhý den jsme zavítaly do krásného středověkého města St. Gimiana, kde se jakoby v úzkých uličkách zastavil čas. Opravdu působivé místo. Zamilovala jsem si místní baziliku, kde jsou na stěnách zachyceny příběhy jak z Nového tak Starého zákona. Opravdu mystique place. Ono jako Toskánsko je nádherná země sama o sobě, to vám asi nemusím říkat. Ale kdybyste viděli ty neuvěřitelné výhledy do krajiny, chtěli byste tam zůstat stejně jako já. Nádhera! Je to ráj, všude výborné víno, sýry a vonící pizza nebo těstoviny. Nicméně to jsem ještě netušila, co mě čeká odpoledne.

Jely jsme na pláž, která byla uměle vytvořena a prý může konkurovat plážím v Karibiku (nemůžu soudit, nikdy jsem  v Karibiku nebyla). No jako tohle bylo něco na mě, něco tak krásného jsem dlouho neviděla. Naprosto jsem se zasnila! Bílý písek, blankytné moře, vůně nekončícího léta a svalnatí windsurfisti. A pak že prej ráj neexistuje! :-D

Třetí a náš poslední den sliboval návštěvu Florencie. Historické jádro tohoto města je menší a je vše docela blízko u sebe, což je výhoda pro ty, co nejsou tak na to chození. Nicméně Florencie není o nic míň zajímavá, než ostatní historická města. Především bych doporučovala, když se sem vypravíte, návštěvu zahrad Boboli, které jsou na opačném břehu řeky Arno za mostem Ponte Vechio. Je odtud krásný pohled na celou Florencii. A taky nesmí chybět návštěva některého muzea. Pravou sochu Davida naleznete v Akademickém muzeu. Připravte se ale na to, že pokud budete chtít opravdu nějakou galerii či muzeum navštívit, budete stát poměrně dlouhou frontu na lístky, proto je lepší si lístky objednat alespoň měsíc před tím, než Florencii navštívíte.

Jak bych to shrnula? Zas jsem viděla kousek naší krásné Evropy, která má toho neskutečně moc co nabídnout. Byla to taková drobná ochutnávka krás Itálie a rozhodně mi to nestačilo! Ale ty poznávačky jsou prostě konstruovaný jako jakési ochutnávky.

A co vy? Kde jste byli a kam se chystáte jet??

Awakened Dreamer


You Might Also Like

7 komentářů:

 1. Nádherné fotky! Závidím tak krásnou dovolenku. My jsme nikam letos nejeli, jen na takové malé výletky, tak doufám, že aspoň příští rok už bude lepší :)
  Můj blog: Veronique beauty

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. Jo bylo to krásný, ale strašně rychlý. Určitě příští rok někam vypadneš! Mrkni třeba na stránky té cestovky a třeba ti tam padne něco do oka. :)

   Vymazat
 2. Cinque terre jsem navstivila,kdyz jsem byla se zakladkou v Italii,docela jsme se tam nachodili a byli jsme na mori na lodkach v jeskynich,byla to parada a to ciste more :) A ve Florencii jsem potom byla s gymplem,a hned bych jela znovu :) Mam Italii rada,byla jsem tam zatim trikrat,jeste treba v Rime,Pompejich,na Vesuvu :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky Itálii miluju, v Římě jsem byla dvakrát a i v Pompejích a Vesuvu jsem byla. Je to prostě nádherná země! :-)

   Vymazat
 3. Krása! V Itálii jsem letos byla také, po celkem dlouhé době. Udělali jsme si s příteli takovou soukromou poznávačku na 10 dní u jezera Lago di Garda a byla to naprostá paráda! Jedna z nejlepších dovolených vůbec :) Toskánsko si přidám na seznam, děkuji za tip!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není zač, jsem ráda, že můj článek inspiroval. U Lago di Garda jsem ještě nebyla, ale kamarádka tam letos také byla a nemohla si to vynachválit. :-)

   Vymazat
 4. Krásný článek z krásné dovolené, Leni! Ve Florenci jsme byli loni, společně s Benátkami, Římem a Veronou jsme tato města projeli během 4 dní, takže taky taková rychlovka. Letos to byl Berlín a Krakov, oboje na prodloužený víkend a moc se nám v obou městech líbilo :) Miluju cestování, viz články u mě na blogu ;)

  OdpovědětVymazat