Atlas krásy

dubna 03, 2016 Lenka Bořecká 0 Comments

Co je to krása? Co nebo koho považujete za krásného? Jak by krásný člověk měl vypadat? Takové otázky bych si mohla klást donekonečna. Kdybych si na ně snažila odpovědět, stejně bych nikdy neměla pravdu. Pravda je ta, že slovo krása nebo kráska nebo krásný pro každého z nás znamená něco jiného. To, co je pro někoho krásné, pro někoho jiného být nemusí. A to mě na tom tolik baví. Rozmanitost. Neuchopitelnost. Neurčitost. Pro mě je to jakési universum. Něco, co nás obklopuje, ale pořádně neumíme popsat, co to vlastně je.

Krása jako taková mě vždycky zajímala a fascinovala. Ať už to bylo fashion, beauty, umění nebo lidé. Myslím si, že je nutnost člověka se obklopovat krásnými věcmi. Člověku to víc otevírá mysl, je kreativnější a šťastnější. BEAUTY STUFFS MAKE BEAUTY PEOPLE.

Zaujal mě projekt "The Atlas Of Beauty" rumunské fotografky Michaeli Noroc, která za 15 měsíců procestovala 37 zemí, kde fotila ženy různých kultur a národností. 

Krása má mnoho aspektů, jak říká sama autorka tohoto projektu.

Columbie
Dushanbe, Tajikistan
Tibetská náhorní plošina, Čína
Guangzhou, Čína
San Francisco, USA
Varanasi, Indie
Riga, Litva

Všechny fotky z projektu najdete na The Atlas of Beauty.

Mrkněte na to, je to fakt inspirativní, kolik krásných žen různých národností se podařilo zachytit v jejich přirozeném prostředí, kde žijí.

GET INSPIRED!

Lenja B/Awakened DreamerYou Might Also Like

0 komentářů: