..., TODAY IS A GIFT, ...

ledna 20, 2016 Lenka Bořecká 0 Comments

,, Yesterday is history, today is a gift, tomorrow is mystery."

Tenhle citát se mi vždy strašně líbil a když jsem jeho část našla i v textu písně Justina Tiberlaka Mirrors, tak se mi zamlouval o to víc. Ale nikdy jsem nevěděla, co vlastně znamená. Ne že bych si to neuměla přeložit, o to tu nejde. Nechápala jsem pravou podstatu tohoto moudra. V poslední době však čím dál tím víc docházím na to, co tento citát skutečně znamená a co nám sděluje. Poďme si ho tedy rozebrat trochu víc podrobněji.

Yesterday is history:
My všichni vzpomínáme. Vzpomínáme na krásné chvíle, které jsme strávili s našimi milovanými, na chvíle úspěchu, štěstí, lásky. Ale vzpomínáme bohužel i na ty špatné momenty, na to když nás někdo podrazil, zklamal, opustil,... Někdy mám dojem, že lidé mají tendenci si v hlavě přehrávat právě ty špatné chvíle, než  ty dobré. Ovšem že vzpomínáme na pozitivní věci, ale co víc zůstane v mysli než pocit křivdy nebo strachu. Někdo se v minulosti přímo utápí, nemůže se přenést přes to, co se  kdysi stalo. Já tomu plně rozumím, i já jsem vnitřně řešila problémy, které se staly dávno a nemohla jsem je překonat. Ale vtip je v tom, že co bylo, bylo... Minulost je historie a pokud nejsme milovníci dějepisu, měli bychom ji nechat být. Ať už se stalo cokoliv, je na čase se přes to přenést a neřešit věci dávno minulé. Jednou pro vždy se osvoboďme od své minulosti, protože jak svět spěje dál, tak i my sami se vyvíjíme a už nikdy nebudeme na stejném místě, ve stejné situaci, jako tomu bylo v minulosti.

Today is a gift:
Tahle část je pro mě asi ta nejdůležitější. Často si neuvědomujeme, že přítomnost je to jediné, co máme. To jediné totiž dokážeme ovlivnit, jen to, co je právě teď. Pro mě život v přítomném okamžiku znamená jeden z největším objevů mé mysli. Proto dělám, co můžu, abych si nenechala zkazit, co mám právě teď, co právě teď cítím a prožívám...Užívat si přítomnost má mnohem hlubší smysl, než se zdá. Člověk se potom začne dívat na svět úplně jiným úhlem pohledu, začne milovat život a jednoduše si ho užívat, ať se děje cokoliv.

Tomorrow is mystery:
A máme tu třetí část, neméně důležitou. Všichni máme v hlavě určitý model budoucnosti, kterou bychom chtěli mít, ale co se stane, nevíme. To je důvod strachu a nejistoty, kterou trpíme snad všichni. A proto si vytváříme plány, co jak bude v budoucnosti probíhat, abychom aspoň část nejistoty zatlačili někam hluboko do mysli. Máme tendenci řešit problémy, které ve skutečnost ještě nenastaly. Určitě znáte takové to: co budu dělat, když/kdyby... (Ono v zásadě není špatné mít nebo vytvářet nějaké plány. Rozdíl je však v tom, jestli počítáme s tím, že se něco stane, tak jak my chceme, nebo jestli doufáme v to, že se tak stane. To jsou dvě naprosto odlišné věci.) Z mého pohledu je zbytečné řešit věci dopředu, řešme je až opravdu nastanou. Nebojme se budoucnosti. Těšme se na to, co krásného pro nás má připraveného...

Jednoduše řečeno:
Odprosti se od minulosti. Co bylo, bylo, a to už nevrátíš...
Miluj přítomnost, protože jedině tak život opravdu prožiješ... (žít a prožít je rozdíl ;) )
Těš se na budoucnost ať už ti do cesty postaví cokoliv, protože co se má stat, stane se...

,,Mám jen to, co je teď a tady, a to mi stačí, nic víc nepotřebuji. "

Love you all, LenjaYou Might Also Like

0 komentářů: