Unboxing: Mix it Letní trojka

září 29, 2016 Lenka Bořecká 11 Comments


Musela jsem si prostě udělat radost. Není nic lepšího, když máte blbý den, si něco prostě dopřát. Jen tak pro pro sebe pro zlepšení nálady. Tento nápad mi vnukla ségra, když jednou odpoledne došla domů s plnou taškou věciček od Mix.it. Tuhle značku určitě všichni dobře znáte. Mix.it vyrábí dobrůtky jako müsli, které se můžete dokonce i sami namixovat. Ale nejen müsli, ale i kaše, mixitky a další zdravé mlsání. 

11 komentářů:

10 uvědomění pro zpříjemnění začátku akademického roku

září 21, 2016 Lenka Bořecká 1 Comments


No dobře, školní rok pro některé trvá už skoro měsíc, ale pro nás, studenty vysokých škol začal akademický rok před pár dny. Je to zvláštní období. Ti, co trávili prázdniny doma, balí kufry a vracejí se zpět do svých studijních měst do bytečků, kde je čeká hromada spolubydlících a nebo zpět na koleje. Všichni si musíme zvykat, že už si den nemůžeme naordinovat sami jako o prázdninách a i dlouhé vyspávání končí. Den zas začíná mít jakýsi řád a my se s tím zas musíme sžít. Mimo jiné i ta změna počasí z léta na podzim není také zrovna příjemná. 


1 komentářů:

Cinque Terre trip

září 11, 2016 Lenka Bořecká 7 Comments


Tak po dlouhé tvůrčí pauze se opět vracím. Doufám, že příspěvky budou opět pravidelnější. Udělala jsem si takové blogerské prázdniny, ale je tu opět září, tak je třeba se opět dát do práce. :-)

Dnešní článek bude cestovatelský. V  poslední době jsem podnikla pár cest a toto bude článek z té poslední a to sice cesty do Toskánska a na Cinque Terre. Co vám budu vyprávět, byla to nádhera.
Téměř každoročně podnikáme se sestrou a mamkou nějaký poznávací zájezd, protože zkrátka moc nejsme na ležení u moře, teda aspoň já ne. Radši mám akci, chození, památky, umění... Takže jasná volba je poznávačka. Tu letošní jsme podnikly s cestovkou Quality Travel. Radši to uvádím hned, protože se mě na to lidi vždycky ptají. :-D

Protože milujeme Itálii a hodně míst jsme v ní ještě neviděly, tak jsme se rozhodly pro Cinque Terre a Toskánsko. Musím hned ze začátku dodat, že tři dny strávené na tak krásným místech je opravdu málo. To vše mě akorát inspirovalo k myšlence, že sem musím opět zavítat a to na delší dobu. Viděla bych to na takovou okružní jízdu autem a nebo měsíc zůstat na statku v Toskánsku a vypomáhat tam.

Vyjely jsme ve čtvrtek kolem šesté hodiny odpoledne, autobusem. No není to zrovna nejpohodlnější způsob cestování, ale dá se to vydržet. Musíte počítat s tím, že poznávací zájezdy nejsou moc o pohodlí. Po zhruba 14 hodinách jízdy přes Rakousko a Itálii jsme se dostaly do malého přímořského městečka pod Alpami, Levanta. Zde měla začít naše celodenní plavba s návštěvou krásných městeček Cinque Terre. Cinque Terre znamená v překladu do češtiny pět skal, což je poměrně výstižný název. Jsou to městečka plná barevných domečků natěstnaných na sebe na skalách. Dostanete se sem buď lodí nebo vlakem. Tato městečka obklopují strmé útesy a průzračně čisté, modré moře. Dokonce zde volně žijí i delfíni, kteří se sem tam ukáží turistům. No zkrátka malebná a romantická podívaná. Nelze se nezamilovat do takového místa. Nicméně pokud se sem vypravíte, počítejte s tím, že je to poměrně turisticky vyhledávané místo, tudíž si zde moc chvil o samotě neužijete.

Druhý den jsme zavítaly do krásného středověkého města St. Gimiana, kde se jakoby v úzkých uličkách zastavil čas. Opravdu působivé místo. Zamilovala jsem si místní baziliku, kde jsou na stěnách zachyceny příběhy jak z Nového tak Starého zákona. Opravdu mystique place. Ono jako Toskánsko je nádherná země sama o sobě, to vám asi nemusím říkat. Ale kdybyste viděli ty neuvěřitelné výhledy do krajiny, chtěli byste tam zůstat stejně jako já. Nádhera! Je to ráj, všude výborné víno, sýry a vonící pizza nebo těstoviny. Nicméně to jsem ještě netušila, co mě čeká odpoledne.

Jely jsme na pláž, která byla uměle vytvořena a prý může konkurovat plážím v Karibiku (nemůžu soudit, nikdy jsem  v Karibiku nebyla). No jako tohle bylo něco na mě, něco tak krásného jsem dlouho neviděla. Naprosto jsem se zasnila! Bílý písek, blankytné moře, vůně nekončícího léta a svalnatí windsurfisti. A pak že prej ráj neexistuje! :-D

Třetí a náš poslední den sliboval návštěvu Florencie. Historické jádro tohoto města je menší a je vše docela blízko u sebe, což je výhoda pro ty, co nejsou tak na to chození. Nicméně Florencie není o nic míň zajímavá, než ostatní historická města. Především bych doporučovala, když se sem vypravíte, návštěvu zahrad Boboli, které jsou na opačném břehu řeky Arno za mostem Ponte Vechio. Je odtud krásný pohled na celou Florencii. A taky nesmí chybět návštěva některého muzea. Pravou sochu Davida naleznete v Akademickém muzeu. Připravte se ale na to, že pokud budete chtít opravdu nějakou galerii či muzeum navštívit, budete stát poměrně dlouhou frontu na lístky, proto je lepší si lístky objednat alespoň měsíc před tím, než Florencii navštívíte.

Jak bych to shrnula? Zas jsem viděla kousek naší krásné Evropy, která má toho neskutečně moc co nabídnout. Byla to taková drobná ochutnávka krás Itálie a rozhodně mi to nestačilo! Ale ty poznávačky jsou prostě konstruovaný jako jakési ochutnávky.

A co vy? Kde jste byli a kam se chystáte jet??

Awakened Dreamer


7 komentářů: